Саморобна холодильна камера

  • Саморобна холодильна камера

Вже багато написано про переваги готових заводських збірно-розбірних холодильних камер. Але якщо все ж холодильну камеру необхідно зробити своїми руками?

У цій статті ми розповімо саме про цей варіант облаштування приміщення - холодильної кімнаті.

Холодильна камера або холодильна кімната своїми руками - це цілком реальний кейс, який під силу будь-якій людині, яка зробила ремонт в своїй квартирі самостійно.

Навички і процеси майже ті ж самі, відрізняються тільки матеріали виготовлення. І, звичайно, є свої нюанси.

Приміщення для холодильної кімнати

Чи не кожне приміщення підійде під холодильну кімнату, але тут складно дати якісь рекомендації, тому що слід керуватися насамперед здоровим глуздом. Наприклад, не варто перетворювати в холодильну кімнату приміщення з вікнами, приміщення незручною форми, занадто велике приміщення (якщо у вас, звичайно, не промислове холодильний склад). Але зараз йде мова не про масштабні холодильних складах, а про холодильну кімнаті своїми руками для потреб дрібного бізнесу.

Який матеріал використовують для створення холодильної камери своїми руками?

Щоб перетворити будь-який звичайне приміщення в холодильну кімнату, треба зробити надійну термоізоляцію стін, щоб тепловіддача між охолоджуваним приміщенням та навколишнім середовищем була мінімальною.

Звичайні будівельні теплоізоляційні матеріали на зразок мінеральної вати, скловолокна, пінопласту, спіненого поліетилену, екструдованого пінополістиролу не дуже підходять для оббивки холодильних кімнат. Часто з перерахованих матеріалів використовують пінопласт. Але ми не рекомендуємо його застосовувати через недостатні теплоізоляційних властивостей і механічної крихкості. Неодноразово стикалися з пошкодженням пінопласту на промислових підприємствах гризунами. А через 10 років пінопласт починає кришитися і без гризунів. І при утепленні пінопластом необхідна товщина понад 100 мм, все ж для низькотемпературних камер не рекомендуємо його категорично.

Більш надійний матеріал для будівництва холодильних кімнат - це пінополіуретан. Він володіє значно більш високою щільністю кг на м3 в порівнянні з пінопластом, більшою механічною міцністю і в 2 рази кращими теплоізоляційними властивостями:

  • щільність 40 кг / м3;
  • коефіцієнт теплопровідності 0,022-0,025 Вт / мК.

Це сучасний теплоізоляційний матеріал, який використовують виробники промислового холодильного обладнання.

Пінополіуретан випускається у вигляді звичайних панелей і сендвіч-панелей.

Монтаж холодильної кімнати

Термоізоляційні звичайні панелі в свою чергу можуть бути вже готовими до застосування, зі спеціальним металевим або пластиковим покриттям і можуть бути просто листами пінополіуретану.

Панелі з покриттям кріпляться дюбель-цвяхами або шурупами на будь-яку стійку поверхню: стіну з газоблоків чи піноблоків, цегли, вапняку, пісковика, обштукатурену і неоштукатурені, на дерев'яний брус, на бетон.

Якщо панелі без покриття, просто пінополіуретан, то перед монтажем панелей необхідно підготувати стіни. Їх необхідно зачистити, вирівняти, щоб панелі прилягали максимально щільно і заґрунтувати антіплесневой ґрунтовкою. Коли грунтовка висохне, починають монтаж на клей. Після закінчення монтажу необхідно провести розшивання швів і загерметизувати стики, щоб зменшити містки холоду і тепла. До того ж правильна обробка стиків зміцнює зовнішню поверхню панелі. Після того, як клей і герметик висохне, відкриту поверхню пінополіуретан необхідно заштукатурити і пофарбувати стійкою до миття та обробки фарбою.

Обшивати теплоізоляційними матеріалами необхідно не тільки стіни і стеля, а й підлогу, тому що через нього теж можуть відбуватися тепловтрати. Але для підлоги краще використовувати панелі з щільністю 80 кг на метр кубічний.

Найлегше монтуються спеціальні ППУ панелі для холодильних камер. Вони в цьому плані мають значну перевагу в швидкості і міцності монтажу, тому що монтуються методом замку - шип вводиться в паз і замикається. Виробники готових пінополіуретанових панелей випускають їх різної щільності, з різними матеріалами облицювання і різними видами замків для стикування панелей між собою.

Існує дуже широкий вибір виробів українських і зарубіжних виробників. Єдине, на що хочемо звернути вашу увагу, товщина панелей для холодильної камери - не менше 8 см, для морозильної - не менше 10 см, і поверхня панелей в холодильній кімнаті повинна легко митися і дезінфікуватися, тобто відповідати санітарно-гігієнічним нормам для підприємств громадського живлення.

Двері

для холодильної кімнати також повинна бути спеціальна з термоізоляцією. І такі двері широко представлені на ринку України.

Наша компанія не продає пенополиуретановие панелі для самостійного монтажу та двері для саморобних холодильних камер. Ми продаємо заводського виготовлення збірно-розбірні холодильні камери, які можна розбирати і збирати на новому місці. Також пропонуємо розширювальні пояса і дверні блоки саме для таких камер.

Холодильна установка

Секрет правильно працює з правильним температурним режимом холодильної кімнати полягає у виборі холодильної установки. Якщо ви вже самостійно виготовили / змонтували своїми руками холодильну кімнату, і вам потрібна для неї холодильна установка, то ласкаво просимо до нас!

Відразу слід зазначити, що моноблок вам не підійде, тому що він розрахований на стіну холодильної камери певної товщини, до якої в вашому випадку приплюсовується товщина безпосередньо стіни холодильної кімнати. Тому вам необхідна холодильна установка типу спліт система, з двох частин, зовнішньої і внутрішньої, між якою проходять трубки і повітроводи. Причому відстань між зовнішньою і внутрішньою частинами може бути до 20 метрів.

Наші фахівці вважатимуть обсяг вашої холодильної кімнати, теплоізоляцію стін і яка вам потрібна потужність холодильної установки по зберіганню вашої продукції.

15.09.2021 19:32:09
0
4892

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Угода користувача і згоден з вимогами

Рекомендовані статті

Вибір температурного режиму холодильного обладнання

Вибір температурного режиму холодильного обладнання

Найголовніше завдання закладів харчування - це смачна і здорова їжа.На першому місці у керівників підприємств громадського харчування повинні в першу чергу стояти безпека і здоров'я відвідувачів.Це завдання і забезпечує холодильне обладнання.Сучасне холодильне обладнання дозволяє тривалий час зберігати споживчі властивості продуктів харчування, набагато довше, ніж, припустимо, пару століть тому,&n..

15.09.2021
0
2054
Холодильні склади підприємств харчування

Холодильні склади підприємств харчування

  Що таке холодильний склад?Це максимально загерметизоване охолоджуване за допомогою холодильних агрегатів складське приміщення для зберігання продукції, що потребує особливого температурного режиму - це продукти, ліки, рослини тощо.Складські приміщення підприємств громадського харчування призначені для приймання від постачальників продуктів, сировини і напівфабрикатів, їх короткострокового ..

15.09.2021
0
3126
Як замовити холодильну камеру

Як замовити холодильну камеру

❄️ Перший етап замовлення холодильної камери - проектування.Треба надати нашому спеціалісту розміри камери, розміри приміщення, в якому буде розташовано камеру, розміщення виходу, температурний режим, обсяги добового обороту продукції і температуру, з якою продукція поступатиме у камеру.Ці всі питання - запорука відповідності холодильного обладнання вашому запиту.Треб..

26.07.2023
0
286